Mezinárodní hudební festival Prague Proms, který ovládá českou metropoli od úterý až do konce července, otevřel koncert, při němž se sešly dvě legendy - dirigent Libor Pešek a herec Jan Tříska v roli recitátora.

Vedle Berliozovy Fantastické symfonie ve Smetanově síni Obecního domu v úterý vzácně zaznělo i podobně autobiografické lyrické monodrama Lelio, které s ní tvoří významový celek.

Český národní symfonický orchestr tak v úvodu sedmého ročníku letní přehlídky, jejímž je pořadatelem a protagonistou, nabídl publiku krystalický hudební romantismus.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.