Pražská komorní filharmonie (PKF) doprovodí v rámci turné na konci července a začátkem srpna tři z nejvyhledávanějších operních pěvců současnosti – sopranistku Annu Netrebko, basbarytonistu Erwina Schrotta a tenoristu Jonase Kaufmanna.

Na koncertech v Berlíně, Mnichově a Vídni bude PKF řídit švýcarský dirigent Marco Armiliato. Informovala o tom mluvčí PKF Monika Havlová. PKF s Netrebkovou spolupracovala před třemi lety již na úspěšném kompaktním disku Souvenirs, který byl natočen v pražském Rudolfinu.

První koncert se uskuteční nejprve 29. července na Königsplatzu v Mnichově, kde pěvci společně zazpívají klasické operní árie. Druhý z koncertů bude ve vídeňské Stadthalle 6. srpna a o deset dní později 16. srpna v berlínské Waldbühne. Koncert v Berlíně bude podle Havlové přenášet televize ZDF a z turné vznikne i DVD nahrávka.

Rakouská sopranistka ruského původu Netrebko patří k nejžádanějším a také nejdražším operním hvězdám současnosti. Německé publikum bude mít možnost ji slyšet po boku jejího životního partnera Uruguajce Schrotta. Nedávno slavil známý pár úspěch v Salcburku – Netrebková jako Julie v Gounodově Romeovi a Julii, a Schrott v roli Leporella v Mozartově Donu Giovannim.

Netrebkovou doprovodí na turné ale i žádaný tenorista Kaufmann, který poprvé v Praze zazpíval letos v lednu. Pěvkyně zatím v Česku nevystoupila. Podle odborníků by se musel najít štědrý sponzor, který by nákladný koncert podpořil.

Pražskou komorní filharmonii si jako doprovod často zvou slavné operní hvězdy nejen k jejich vystoupením v České republice, ale i na světových podiích. Účinkovala například v Paříži, Hamburku nebo Petře, kde se v roce 2008 uskutečnila honosná pocta operní legendě Lucianu Pavarottimu.

Anna Netrebko zazpívá na konecertech spolu se svým manželem Erwinem Schrottem
Související