Přehled reakcí některých známých a slavných osobností na smrt britské zpěvačky Amy Winehouseové, kterou našli v sobotu mrtvou v jejím londýnském domě.

Britský producent Mark Ronson, který se zpěvačkou úzce spolupracoval: "Byla mou hudební spřízněnou duší a byla jako moje sestra. Tohle je jeden z nejsmutnějších dní v mém životě."

Americký zpěvák Tony Bennett, který v březnu v londýnském studiu v Abbey Road s Winehouseovou nahrál popovou klasiku Body And Soul: "Amy Winehouseová byla umělkyní ohromného rozsahu a mne zpráva o jejím tragickém odchodu nesmírně rozesmutnila. Byla mimořádnou muzikantkou s vzácnou intuicí vokalistky a já jsem opravdu zničený, že její výjimečný talent nabral tak předčasný konec. Byla milý a inteligentní člověk, a když jsme spolu nahrávali, předvedla oduševnělý a výjimečný výkon. Byla to čest mít příležitost zpívat s ní a já jsem upřímně doufal, že bude schopná překonat problémy, s nimiž bojovala." 

 

Nahrávací společnost Universal Music Group, u níž Winehouseová v USA vydávala desky: "Jsme hluboce rozteskněni náhlou ztrátou tak nadané muzikantky, umělkyně, interpretky a přítelkyně. Modlíme se za její rodinu, přátele a fanoušky v tomto těžkém čase."

Americký filmař Francis Ford Coppola: "Zlomilo mi srdce, když jsem se to dozvěděl. Teprve před časem jsem se důvěrně seznámil s posledními šesti měsíci její práce a viděl jsem dlouhé záznamy z jejích vystoupení. Věděl jsem, že je to mladá dáma s problémy, ale neměl jsem tušení, jak je nadaná a krásná. Ztratit někoho v takhle mladém věku je skutečné srdcervoucí a není pochyb že teď, když zemřela, začnou lidé oceňovat její práci. Protože si myslím, že měla skutečně talent." 

Americký zpěvák, skladatel a herec Josh Groban: "Drogy vzaly její dar, její duši, její světlo dlouho před tím, než vzaly její život. Odpočívej v pokoji, Amy."

Americká herečka Demi Mooreová: "Opravdu smutná zpráva o Amy Winehouseové. Myslím na její rodinu. Nechť její neklidná duše najde pokoje."

Americký muzikant Rob Thomas: "Spousta lidí říká, že protože to není překvapení, že Amy Winehouseová umřela, není to smutné. Doufám, že budete mít pro přátele víc soucitu."

Americký zpěvák, herec, DJ a producent Joel Madden: "R.I.P. Amy (Nechť odpočíváš v pokoji, Amy). Tvůj hlas bude žít navždy."

Americká herečka Sophia Bushová: "Ta zpráva o Amy Winehouseové je prostě strašně smutná. Kdokoli, kdo bojujete se závislostí, prosím, prosím, prosím, vyhledejte léčbu."

Americká zpěvačka Jessica Alba: "To je tak smutné... měla takový talent. Je to opravdu tragické."

Dcera rockové legendy Ozzyho Osbournea Kelly Osbourneová: "Teď nemůžu ani dýchat, strašně brečím, právě jsem ztratila jednu z mých nejlepších kamarádek. Miluju tě navždy, Amy, a nikdy nezapomenu na to, jaká jsi byla doopravdy!"

Americká modelka a herečka Kim Kardashianová: "Právě jsem se dozvěděla zprávu o smrti Amy Winehouseové. Takový skutečný talent. Modlím se, aby teď byla na lepším místě a našla klid."

Kevin Williamson, producent amerického seriálu The Vampire Diaries (Upíří deníky): "Amy Winehouseová žila déle, než jsem čekal. Je to ode mne hrozné? Omlouvám se, Amy. R.I.P."

Související