Album Back to Black Amy Winehouse vystřelilo na špici aktuální britské hitparády týden poté, co byla sedmadvacetiletá zpěvačka nalezena mrtvá.

Amy Winehouse se po většinu kariéry potýkala s problémy s alkoholem a drogami; příčina její smrti ale ještě nebyla stanovena, úřady stále čekají na výsledky toxikologických testů.

Prodej zpěvaččiných nahrávek vydávaných u společnosti Universal Music prudce stoupl ihned po zveřejnění zprávy, že je Winehouseová mrtvá, napsala agentura Reuters. To vyneslo její album Back to Black z 59. příčky, na níž bylo minulý týden, na aktuální špici.

Album vyšlo v roce 2006 a v té době rovněž dosáhlo na první příčky žebříčků. Získalo také pět cen Grammy. Obsahuje nezapomenutelné nahrávky včetně You Know I'm No Good, Love Is a Losing Game či Rehab, v níž Winehouseová zpívá: "Zkusili mě přinutit jít do léčebny. Já řekla: 'ne, ne, ne.'"

Oživený zájem o Amy Winehouse odsunul na druhou příčku britského žebříčku album 21 hitparádové královny Adele. Do první desítky se dostala ještě další album Amy Winehouse - její debutová nahrávka Frank je nyní na pátém místě, což znamená, že je úspěšnější po její smrti než za zpěvaččina života, kdy se dostalo nejvýš na 13. příčku. Sada obsahující společně album Frank a Back to Black se nyní vyšplhala na desátou pozici.

 

 

Smrt Amy Winehouse také zamíchala hitparádou singlů, kde se pět jejích nahrávek dostalo mezi prvních 40 včetně Back to Black na osmém místě. Na první příčce je novinka She Makes Me Wanna britské chlapecké kapely JLS.

 

Související