Ve Velkém sále pražské Lucerny 27. října vystoupí britská zpěvačka a skladatelka PJ Harveyová. Na svém prvním vystoupení v České republice představí své letošní album Let England Shake.

Vstupenky ke stání budou v prodeji od 8. srpna v síti Ticketpro za 1190 korun. 

"PJ Harveyová patří k nejvlivnějším a nejdůležitějším osobnostem současné rockové hudby. Za své desky a koncerty, ve kterých využívá téměř kabaretní a divadelní prvky, sklízí neutuchající přízeň kritiků a diváků na pravidelně vyprodaných vystoupeních," uvedl Jakub Sedlák z pořádající agentury.

Jednačtyřicetiletá Polly Jean Harveyová je známá svými provokativními texty, které se často týkají lásky, víry, války i sexu.

 

 

Je držitelkou Mercury Prize, sedmi nominací na Brit Awards a pěti nominaci na Grammy. Časopis Rolling Stone ji v roce 1992 jmenoval nejlepším novým umělcem a nejlepší písničkářkou, v roce 1995 umělcem roku a dvě z jejích alb zařadil do žebříčku nejlepších desek všech dob.

Spolupracovala s mnoha výraznými hudebními osobnostmi, jako jsou Nick Cave, Thom Yorke, Björk, John Parish, Tricky, Josh Homme, Pascal Comelade nebo Mark Lanegan.

 

Na desce Let England Shake, kterou nahrála v kostele z 19. století, se vydala od osobního vyznání směrem k politickému vyjádření a k tématu války. Svoji pozornost obrátila k historii koloniální Velké Británie.

 

PJ Harveyová se kromě hudby věnuje i malování, kreslení a sochaření, píše poezii i prózu.