V pražském Kulturním centru Vltavská dnes vystoupí britská skupina Primal Scream. V rámci turné, které zahájila listopadovým vyprodaným dvojkoncertem v londýnské Olympii živě přenášeným BBC, připomene svou nejslavnější nahrávku Screamadelica. V roli předkapely se představí londýnské trio Little Barrie, které nedávno vydalo nové album King Of The Waves.

Primal Scream, kteří pocházejí ze Skotska, v České republice vystoupili již několikrát. Naposledy před třemi lety v pražském klubu Roxy, kde představili své tehdejší nové album s názvem Beautiful Future (Krásná budoucnost).

Screamadelica bylo před dvaceti lety první album, s nímž Primal Scream komerčně uspěli. Dodnes je hodnoceno jako jedno ze zásadních a nejlepších alb 90. let.

Počátky glasgowské kapely Primal Scream spadají do roku 1982, jejím lídrem a zakladatelem je zpěvák Bobby Gillespie, bývalý člen kapely Jesus & Mary Chain. Skupina v minulosti v nahrávkách míchala klasický rock, acid house, dance i techno. Novější nahrávky zní popověji.