Poslední nahrávka nedávno zesnulé britské zpěvačky Amy Winehouse vyjde ve středu jako singl na internetu. Jde o duet s pětaosmdesátiletou americkou legendou popového a jazzového zpěvu Tonym Bennettem, s nímž Amy Winehouse v londýnských Abbey Road Studios nazpívala jeden z nejčastěji interpretovaných jazzových standardů Body and Soul.

Nahrávka vznikla podle společnosti Sony Music letos v březnu, tedy zhruba čtyři měsíce před nečekanou a dosud nevyjasněnou smrtí zpěvačky, která by se právě ve středu dožila 28 let.

Singl bude k dostání ve všech internetových obchodech. Výtěžek z jeho prodeje získá nadace Amy Winehouse Foundation, kterou založil otec zpěvačky a která má pomáhat lidem závislým na návykových látkách. Amy Winehouse mezi ně patřila.

 

 

"Prožili jsme spolu ve studiu nádherné chvíle a já vím, že Amy byla s nahrávkami velmi spokojená," vzpomíná Bennett. "Byla prostě velkolepá a nahrávky perfektně zachytily esenci jejího jedinečného umění. Byla požehnána opravdu vzácným talentem," prohlásil Bennett.

Píseň Body and Soul je jen jednou z položek na chystaném Bennettově albu Duets II, které vyjde v pátek. Další duety si Bennett vystřihl s Lady Gaga, Norah Jonesovou, Michaelem Bublém, Mariah Careyovou, Williem Nelsonem a Andreou Bocellim.