Hlavním programem letošního mezinárodního hudebního festivalu Rozhlasový podzim bude v Praze v sobotu a v neděli hostování Symfonického orchestru Hessenského rozhlasu a jeho šéfdirigenta Paava Järviho.

Umělec estonského původu je synem dlouhodobě uznávaného dirigenta Neeme Järviho, který před lety emigroval ze Sovětského svazu na Západ, ale i on sám již je velmi dobře zavedeným a hojně žádaným mistrem taktovky.

Alternativa i charita

Němečtí hosté zahrají v Rudolfinu s Järvim juniorem monumentální Brucknerovu Osmou symfonii a druhý večer pak zejména Schubertovu Velkou symfonii. Bonusem k těmto známým partiturám je nedělní sólo mladé gruzínské pianistky Khatii Buniatishviliové v jednom z Mozartových klavírních koncertů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.