Největší česká šansoniérka Hana Hegerová, vlastním jménem Carmen Farkašová, ve čtvrtek slaví osmdesáté narozeniny.

U této příležitosti se na pultech ocitlo souhrnné DVD Pasiáns, které kromě videoklipů obsahuje dokument Fera Feniče a průvodní text od publicisty Jiřího Černého.

Hegerová, která v polovině srpna oficiálně ukončila pevěckou kariéru, se na DVD z produkce Supraphonu představuje optikou černobílých šedesátých i barevných 70-80. let.

Černobílá 60. léta, barevné osmdesátky

Nejstarší klipy z 60. let vznikaly například v režii Vladimíra Svitáčka a Jána Roháče a nejčastěji jsou k písním Jiřího Suchého nebo Pavla Kopty.

Například umělecký klip k písni "Recitál co nikdy nepochopím" ale natočil kameraman Miroslav Ondříček, jedna z klíčových postav "zlatých šedesátých" let českého filmu. Výtvarnicí byla Ester Krumbachová.

Na DVD tuto dobu doprovází vyprávění Hegerové, která rozebírá mimo jiné své osudy po okupaci Československa nebo působení v pařížské Olympii.

Co uvidíte na DVD Hany Hegerové
Hana Hegerová

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.