Cenu hudební stanice MTV pro nejlepší české a slovenské umělce získala letos stejně jako v loňském premiérovém ročníku třinecká kapela Charlie Straight.

Její fanoušci a diváci česko-slovenské verze stanice jí dali prostřednictvím internetových stránek pořadatelů nejvíc hlasů z pětice nominovaných.

Jak Charlie Straight zakončovali turné:

Skupina má šanci bodovat i v kategorii pro nejlepší hudebníky v Evropě.

 

Kromě obhájců vítězství byli nominováni i slovenský rapper Rytmus a jeho čeští kolegové ze skupiny PSH, mladá zpěvačka Debbi a Ben Christovao.

Vítězná kapela si cenu převezme 30. listopadu na párty, kterou česko-slovenská mutace MTV uspořádá ke druhému výročí svého vysílání.

 

Kapela Charlie Straight vznikla v Třinci před pěti lety. Jejími členy jsou zpěvák a kytarista Albert Černý, klávesista Michal Šupák, baskytarista Jan Cienciala a bubeník Pavel Plch.

Debutové album She's a Good Swimmer vydali před dvěma lety a loni za desku získali cenu Anděl v kategorii nejlepší album roku; nyní připravují další nahrávku.

Vítěz kategorie nejlepší evropský interpret bude vyhlášen 6. listopadu na galavečeru v Belfastu, který MTV i pro české diváky odvysílá v přímém přenosu.

Fanoušci kapele mohou posílat hlasy přes internet do 24. října; vítěz evropské kategorie se utká se zástupci dalších kontinentů o vítězství v letos nově zavedené světové kategorii.

Nejvíce nominací na letošní Evropské hudební ceny (EMA) televize MTV získala americká popová hvězda Lady Gaga; nominována byla v šesti kategoriích.

 

Umělkyně proslavená zejména extravagantní garderobou je favoritkou mimo jiné v kategoriích nejlepší skladba (za Born This Way), pop, živé vystoupení a zpěvačka. Ve všech s ní soupeří její krajanka Kate Perryová, která bude bojovat se skladbou Firework.

Související