Nedělní podvečerní galakoncert v pražském Rudolfinu přivede vzácně na jedno pódium čtyři hvězdné sólisty v čele s pianistou Danielem Barenboimem. Stane se tak v programu, jímž Američan Lawrence Foster, dlouholetý šéfdirigent Gulbenkianova orchestru v Lisabonu, oslaví s Českou filharmonií sedmdesátiny.

„S naším orchestrem má dlouhodobý a velmi vřelý vztah, absolvovali společně řadu koncertů u nás i v zahraničí, a tak se hráči na spolupráci s ním nesmírně těší a mají pro něj po koncertě připraveno malé překvapení,“ uvedl pro HN ředitel filharmonie David Mareček.

Barenboim a Lupu čtyřručně

Vedle Barenboima při této příležitosti zahraje také klavírista Radu Lupu, houslistka Sarah Chang a violoncellistka Alisa Weilerstein.

Podle ředitele by účast každého z nich na koncertě v Praze byla sama o sobě významnou událostí. Jde o umělce, kteří by ozdobili jakýkoli mezinárodní festival či sezonu významné koncertní síně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.