Zpěvačka a herečka Markéta Irglová dnes v pražské Malostranské besedě nadvakrát pokřtí své první sólové album Anar.

Pro velký zájem o vstupenky se organizátoři rozhodli po vyprodání večerního koncertu přidat i odpolední vystoupení od 16hod. Jde o jediný český koncert v rámci evropského turné Irglové.

Obě vystoupení zahájí Sean Rowe, objev současné americké nezávislé folkové scény, zpěvák a kytarista s nezaměnitelným barytonovým hlasem. Premiérově bude představen klip Irglové k písni Crossroads natáčený v Čechách.

Písničky z New Yorku

Album Anar Irglová tuzemskému publiku představila na turné, které zahájila 9. května v Brně a v jehož rámci se zastavila např. v pražském Jazz Docku.

"Nové písničky jsem začala psát, když jsem se přestěhovala do New Yorku," řekla Irglová v rozhovoru s časopisem Rolling Stone.

"Neměla jsem, co na práci. Turné Swell Season skončilo a já si nechtěla orazit na celý rok, takže mi nezbylo, než se do nových písniček pustit sama."

Návrat do Telče

Irglovou, která se nedávno přestěhovala do New Yorku, proslavila spolupráce s irským kytaristou a zpěvákem Glenem Hansardem, s nímž natočila tři úspěšné desky a film Once. Za píseň Falling Slowly z tohoto alba získali dokonce i nejvyšší americké ocenění v zábavním průmyslu, cenu Oscar.

Bývalí partneři spolu v červenci vystoupili na festivalu Prázdniny v Telči, tedy městě, kde před několika lety začala jejich spolupráce.

V červenci se Irglová v USA vdala za amerického baskytaristu Tima Iselera. Třiadvacetiletá hudebnice převzala příjmení svého manžela, vystupuje ale pod svým rodným jménem.