Nová hudební deska filmového režiséra Davida Lynche prý spadá do žánru rockové a elektronické hudby zcela v tajemném stylu jeho filmů.

"Nerozhodl jsem se natočit album, prostě to přišlo," řekl Lynch pro časopis Les Inrockuptibles.

"V 90. letech jsem si doma udělal nahrávací studio, abych mohl experimentovat se zvukem. Někdy tam přicházeli pracovat umělci. Jednoho dne tam natočila jedna mladá žena taneční píseň. Ten nápad mě zaujal," vysvětlil Lynch.

Na konci roku 2010 zveřejnil dva tituly Good Day Today a I know, který si získal velmi vřelé ohlasy. Nezávislá společnost Pias se pak zajímala o další Lynchovy písně a tak vzniklo album. Crazy Clown Time je nakonec celé Lynchova práce: sám si písně napsal, zahrál na kytaru a nazpíval.

Lynchovo zapálení pro hudbu hrálo v jeho filmech vždy důležitou roli. Od jeho prvního dlouhometrážního filmu Mazací hlava z roku 1977, kde se objevila píseň, kterou napsal ve spolupráci s Peterem Iversem, až po Inland Empire z roku 2006, pro který vytvořil hned několik titulů.

Často také spolupracoval s hudebníky, jako byli skladatel Angelo Badalamenti ve filmu Twin Peaks nebo polský pianista Marek Zebrowski v Inland Empire.

Před čtyřmi lety vytvořil vlastní hudební společnost David Lynch Music Company a v roce 2010 změnil svoji webovou stránku na archiv, jež nabízí hudební produkci jeho společnosti, singly a různé hudební experimenty.

Lynchův hlas v albu připomíná některé tituly amerického punk rockového zpěváka Iggyho Popa, a většinou je upravený v počítači. Styl a technika písní se velmi podobá jeho filmové práci, tvrdí ČTK.

"Myslím, že můj styl je experimentování. Hudba mi k tomu dnes nabízí dobrou příležitost. Je to zvláštní vývoj mého života, ale nyní mě prostě baví dělat hudbu, říká Lynch, který jako poslední natočil snímek Inland Empire.

Související