Americkou pěvkyni mladší generace provází vynikající pověst. Při jejím českém debutu s ní ve Stavovském divadle hrál přední tuzemský soubor historických nástrojů Collegium 1704 Václava Lukse.

Vivica Genaux je osobitá umělkyně, její pěvecký recitál byl atraktivní událostí, ale ukázalo se, že po smršti muzikality a temperamentu, která provázela oba letošní pražské koncerty italské mezzosopranistky Cecilie Bartoli a s ní hostujících souborů, není vůbec snadné vzbudit znovu podobný dojem strhující a naprosté jedinečnosti.

Promyšlená dramaturgie

Zvláště, když není v hlase, přes jeho nezpochybnitelný mezinárodní standard, přece jen přítomno tolik charismatu, barev a dramatického cítění a když virtuózní techniku doprovázejí překvapivé manýry.

Vivaldiho a Myslivečkovy árie, spolu s hudbou dalších autorů, zapadaly nicméně tento večer promyšlenou dramaturgií alespoň trochu do profilu Strun podzimu, které se nespokojují s komercí, banalitami a obvyklými schématy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.