Darjaninův festival Dvořákova Praha chystá na 31. března 2012 svůj první galavečer, v jehož rámci bude na Pražském hradě předána Cena Antonína Dvořáka a kde především vystoupí čínský pianista Lang Lang.

Jeho hvězda má fungovat jako udička na soukromé dárce, kteří koupí vstupenky za 10 000 Kč přispějí na chod festivalu a jeho dlouhodobý provoz. V tomto ohledu Dvořákova Praha kopíruje formát jarního galavečera, s jakým vloni přišel festival Struny podzimu.

HN: Cenu Antonína Dvořáka předáte na donátorském večeru, podobném třeba gala Strun podzimu. Bude i výtěžek z vašeho koncertu dotovat provoz festivalu?

Cena Antonína Dvořáka v předchozích letech neodmyslitelně patřila ke Dvořákově Praze a o pořádání jarního koncertu, kterým bychom festival podpořili, jsme již chvíli uvažovali.

Když jsme se tedy rozhodli udílení ceny od festivalu termínově oddělit, spojení s donátorským koncertem se nabízelo. Výtěžek koncertu by měl přispět k rozvoji festivalu Dvořákova Praha.

HN: Lang Lang patří mezi umělce, jejichž honoráře se pohybují v milionech korun. Je vůbec cílem vašeho galavečera, aby byl výnosný?

Těch cílů sledujeme několik. Cenu Antonína Dvořáka v minulosti získali  houslista Josef Suk, klavírista prof. Ivan Moravec a dirigent Jiří Kout. Za uplynulé roky si získala prestiž. Primárním cílem je udržení kvality a další posun. Spojení s koncertem světově uznávaného umělce by mělo zdůraznit význam večera, v jehož rámci bude cena předána.

Druhým cílem je uchovat spojení ceny s festivalem a získat prostředky pro rozvoj Dvořákovy Prahy. Jsme přesvědčeni, že jeho jednotlivé části, tedy společenskou část s předáním ceny i donátorský koncert, se nám podaří finančně pokrýt a že celá částka ze vstupenek bude moci posloužit k dalšímu zvyšování kvality programu Dvořákovy Prahy a rozvoje jeho doprovodných programů. Koncept večera je v českém prostředí výjimečný.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.