Benefiční akce na podporu kulturních institucí se snažil organizovat už během svého osmiletého působení jako generální ředitel České filharmonie.

Téma soukromé podpory pro kulturu je ale bývalému ministrovi kultury prof. Václavu Riedlbauchovi blízké také proto, že v současné době působí mimo jiné jako zástupce vedoucího katedry arts managementu na pražské VŠE.

“Obecný názor je, že o kulturu se má starat stát a další subjekty napojené na veřejné rozpočty, ale soukromá sféra u nás by se měla zapojit intenzivněji,” řekl HN Riedlbauch.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.