Na venkovských pohřbech bývalo zvykem, že když šla kapela za rakví, hrála smutně. Když se vracela ze hřbitova, hrávala naopak veselé písničky. To aby si všichni uvědomili, že život jde dál. Ne že by se na pátečním vzpomínkovém koncertě Pocta Václavu Havlovi hrálo jen vesele, ale ve všech sálech pražské Lucerny převládala pohodová nálada. 

Byl to od Ivana Havla a jeho ženy skvělý nápad. Uctít prvního českého prezidenta právě v prostředí Lucerny hudbou, kterou ač sám nejhorší zpěvák v širokém dalekém okolí, tolik miloval. Přesně to Havlovi přátelé a obdivovatelé na závěr po strašném nákladu vážných řečí a obřadů potřebovali. Václav Havel by to určitě uvítal. Vždyť to byl právě velký sál Lucerny, o němž snily všechny kapely sedmdesátých a osmdesátých let.

Jednou si tak zahrát v Lucerně a pak už se můžeme třeba rozpadnout. Řadě z nich se to povedlo až po tom, co se Václav Havel stal prezidentem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.