Už lze s jistotou prohlásit, že nejprodávanějším hudebním albem roku v USA se stal titul 21 od britské zpěvačky Adele. Podle informací agentury Reuters se ho prodalo přes 5 milionů kopií, což se naposledy podařilo před sedmi roky zpěváku Usherovi s deskou Confessions.

Zprávu lze vnímat jako první pozitivní obrat v dlouhodobě se topícím hudebním průmyslu. Očekává se, že čísla za rok 2011 budou představovat zhruba 3% celosvětový nárůst v prodeji desek, k němuž došlo naposledy také před sedmi lety.

Odezva ze strany hudebního průmyslu bude o to vděčnější, že loňský nárůst pouhého 1% v prodeji digitální hudby vysílal varovný signál.

Podle analytika Davida Bakuly ze společnosti Nielsen, s nímž mluvil zpravodaj Reuters, může za opětovné nakopnutí prodejů hudby především agresivní cenová politika ze strany velkých vydavatelství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.