Americká popová zpěvačka Lady Gaga se stala prvním uživatelem sociální sítě Twitter, jehož zprávy odebírá více než 20 milionů lidí. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Zpěvačka, kterou server Forbes.com označil za nejlépe vydělávající ženskou interpretku loňského roku, tak za sebou nechala další kolegy z hudební branže.

Zpěváka Justina Biebera (18 milionů odběratelů na Twitteru), Katy Perryovou (15,7 milionu) a kolumbijskou zpěvačku Shakiru (14,5 milionu).

Sociální Gaga

Nejsledovanější osobou na Twitteru se Gaga stala v roce 2010, kdy její krátké vzkazy odebíralo 5,7 milionu lidí. Na rozdíl od jiných hvězd pětadvacetiletá diva tvrdí, že svůj účet aktualizuje osobně.

Kromě Twitteru má výstřední zpěvačka také 48 milionů fanoušků na Facebooku; více než 800 000 se jich pohybuje v kruzích relativné nové služby Google+, která má internetovému gigantu Google pomoci proniknout mezi takzvané sociální sítě.

Gaga se v únoru nechala slyšet, že připravuje vlastní sociální síť Little Monsters. Fanoušci mají možnost se na ni registrovat a vyzkoušet ji. Podle zpravodajského serveru BBC by se mohla podobat sociální síti Pinterest, která se stala podle odborných serverů nejrychleji rostoucí nezávislou sítí v historii. Pinterest funguje jako nástěnka, kam si uživatelé "špendlí" (pin) obrázky a videa a sdílí je s ostatními. V Česku zatím není příliš známá.

Na Twitteru mohou uživatelé sdělovat vzkazy ve zprávách o délce do 140 znaků. Když si někdo nastaví automatické odebírání zpráv jiného uživatele této sítě, začnou se mu jeho vzkazy po přihlášení objevovat na úvodní stránce.

Související