Václav Neckář a tvůrci hitů Půlnoční, který se na čtvrtečních hudebních cenách Anděl stal skladbou roku, už natočili celé společné album. Jmenovat se bude Dobrý časy a nabídne deset převážně baladických skladeb z pera Jaromíra Švejdíka (texty) a Dušana Neuwertha.

Společně napsali aranžmá, Neuwreth se pak staral o nahrávku, mix i produkci. "Václav už má sám za sebe desku natočenou. Všechny písničky už nazpíval, ta deska je prakticky hotová," řekl Neuwerth, podle kterého bude nahrávka dřevěná a akustická.

Kdo zná skupiny Priessnitz a Švejdíkův hudební rukopis, neměl by prý být zklamán.

Ve studiu pomohl "dostat z Václava Neckáře maximum" jeho bratr Jan. "Jsou to přece jenom bráchové, mají spolu čtyřicet let kapelu, takže si k sobě mohou dovolit věci, které bychom si my nedovolili. Jinak nechali desku na nás. Funguje, že respektují naší představu, jak má ta deska vypadat," podotkl Neuwerth.

Instrumentář plný hostů

Vedle Švejdíka a Neuwertha (zpěvy, piana, kytary či perkuse) si na albu zahrají a zazpívají třeba jazzrockový kytarista Steve Walsh, dále Tomáš Neuwerth, Luboš Novotný nebo Luboš Malina z Druhé trávy Roberta Křesťana.

Mezi dalšími účinkujícími figurují Jiří Hradil, Viktor Ekrt, Filip Nebřenský (z kapely Vltava) či pěvecký sbor Doubravánek.

Rozmanitý instrumentář tak zahrnuje banjo, flétnu, violoncello, cembalo, trubku, lap steel kytaru, vibrafon nebo housle. Na albu bude také duet Na Rafandě s Lenkou Dusilovou.

První singl hodlají tvůrci podle Supraphonu vydat koncem března, videoklip k němu natáčí režisér Tomáš Luňák (autor klipu k Půlnoční a především animovaného filmu Alois Nebel).

Mezigenerační dopad

Pro osmašedesátiletého zpěváka Neckáře, který byl navíc k dvěma Andělům zvolen jako nový člen Síně slávy, má producent Neuwerth jen slova uznání.

"Čtvrteční večer byl Václavův, tak to bereme i my. Strašně mu comeback přejeme a jsme rádi, že jsme byli součástí jeho návratu," uvedl za tvůrce skladby Půlnoční.

"Jsme každý z jiného světa a jiné generace, ale doufali jsme, že by si to mohlo sednout. Nechci to zakřiknout, ale mám z toho výborný pocit. Nepamatuju se, že bych se někdy podílel na mezigeneračním projektu s takovým dopadem na veřejnost od babiček přes pankáče a manažery až po děti," sdělil Neuwerth.

Prokletí pro skladatele

Zkušený producent a hudebník souhlasí, že udělat takový hit, jako je Půlnoční, může být pro skladatele trochu prokletí. A to může ovlivnit v další práci.

"Je lepší na to nemyslet a jet dál bez ohledu na úspěchy nebo neúspěchy, které se stejně nedají naplánovat. Sám za sebe si myslím, i když to zní trochu nafoukaně, že podobných hitů jako Půlnoční je na albu několik," uzavřel Neuwerth.

Poslechněte si Půlnoční, comebackový hit Václava Neckáře
V_clav_Neck_-_P_lno_n_hudba_z_filmu_Alois_Nebel_.mp4.jpg