Američan Larry Graham je z rodu funkerů, jejichž basové vzorce dovedou klub typu Lucerna Music Baru rozžhavit až do ruda.

Už přes padesát let je Graham v nejlepším slova smyslu bavičem, protože jeho chraplavý zpěv koncertům propůjčuje až večírkový charakter, a jeho hudbu pohání stále tytéž basové rytmy, jaké koncem 60. let zrevolucionalizovaly popovou hudbu.

Tehdy Graham vystupoval s kapelou Sly & the Family Stone, k jejíž syté směsi rocku se soulem, R&B a psychedelickou hudbou přidal bušivý styl hry na baskytaru.

Především pleskání vytahovaných strun, jež pak vytváří skoro perkusivní zvuky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.