Říkalo se tomu jambandová scéna: zástupy novodobých hipíků se začátkem devadesátých let shlukovaly na "mejdanových" kapelách, které po nocích divoce improvizovaly podle rytmických vzorců.

Každý hrál s každým, vykouřila se kvanta trávy a kolem newyorských klubů typu Village Gate vzniklo živelné hnutí jakéhosi postmoderního jazz rocku. Jeho nejznámější představitelé, varhanní trio Medeski Martin & Wood, dnes vystoupí v pražské MeetFactory.

Ruský stres a havajská džungle

V čele stojí zlehka plešatící John Medeski, potomek polských přistěhovalců, jenž si kdysi uhnal stresový syndrom z ruské klavírní klasiky a později přešel na analogové klávesy, hammondky, minimoogy a dětská piana.

Fešácký basista Chris Wood umí ve skoro tanečních tempech držet krok na kontrabas, kdežto Billy Martin do hry na bicí překládá vše od cvrlikajících ptáků až po indiánské rytmy či bušení do pánví.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.