Uznávaný minimalista Gavin Bryars, saxofonová legenda Sonny Rollins, japonská pianistka Hiromi či brazilská písničkářka Joyce Moreno patří k hlavním hvězdám letošních Strun podzimu.

Jeden z největších českých hudebních festivalů dnes v pražském Jazz Docku představil program na rok 2012.

"Všechny projekty, které jsme pro naše publikum letos vybrali, ohromí silou a originalitou," slibuje umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

Barokní árie

Festival začne 23. září v Rudolfinu vystoupením francouzského kontratenoristy Philippa Jarousského, jehož zná české publikum ze společných nahrávek s Magdalenou Koženou.

V Rudolfinu letos Jaroussky přednese árie barokního kastráta Farinelliho, při nichž jej doprovodí italský ansámbl dobových nástrojů Venice Baroque Orchestra.

Americká violoncellistka Alisa Weilerstein, která bývá označovaná za "ženský protějšek Yo-Yo My", vystoupí 30. září v kostele sv. Anny se skladbami Bacha, Kodályho a Benjamina Brittena.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.