Sukova hudební báseň Zrání uzavře předposlední květnový týden londýnskou abonentní sezonu Symfonického orchestru BBC. Bude to bezprostředně po jeho návratu z Pražského jara, kde vystoupí se svým šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem.

Od roku 2006, kdy se Bělohlávek postavil do čela britských rozhlasových symfoniků, nabízel českých skladeb řadu. Nejviditelnějším a nejoceňovanějším projektem bylo postupné uvedení, živé vysílání a současně natočení všech šesti symfonií Bohuslava Martinů.

Čtvrtá z nich, stejně jako Zrání, bude v neděli a v pondělí součástí pohostinských koncertů orchestru v Praze. A souborná nahrávka symfonií se ve své kategorii dostala do pětice nominací na cenu Grammy.

Bělohlávkův komplet symfonií od Martinů vzbudil v britské metropoli značný ohlas. Přispěl k obeznámení dalších lidí s dílem skladatele, jehož hudba spolehlivě emocionálně působí, ale na programy se v zahraničí dostává stále spíše jen jako rarita.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.