Už je to více než rok, co Filadelfský symfonický orchestr ohlásil bankrot.

Krok, ve světě klasické hudby a pro natolik prestižní těleso zcela nevídaný, se tehdy kvůli nesplaceným úvěrům zdál již neodkladný. Než se věci ujal konkurzní soud, symfonici měli již deficit 14,5 milionu dolarů a další dluhy jim rychle nabíhaly.

Podle dnešního vydání deníku New York Times by se k vyrovnanému rozpočtu měli vrátit až v roce 2018, a to má navíc orchestr mimořádně optimistické vyhlídky například v oboru fundraisingu. Nyní konkurznímu soudci Ericu L. Frankovi ve Philadelphii předložil plán na reorganizaci. Musí jej však ještě schválit soud a věřitelé.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.