Budete mě pořád potřebovat/Až mi bude čtyřiašedesát? ptal se usměvavě ve skočné skladbě When I'm Sixty-four tehdy šestadvacetiletý mladý jinoch a plnovousem si dodával mužnosti.

Kdyby se nyní někdo u příležitosti sedmdesátých narozenin sira Jamese optal, zda to tedy klaplo, Paul by nejspíš s rozpačitým, stále chlapeckým úsměvem nekonfliktně odpověděl: "Nechcete ještě chlebíček?"

Statisíce jeho obdivovatelů po celém světě a napříč nejméně třemi generacemi by jistě skandovaly podobně jako při jeho posledním světovém turné: "Potřebujeme tě napořád!" I jindy sžíravý kritik by dodal, že Paul McCartney je rozhodně jednou z nejdůležitějších osobností hudby posledních padesáti let.

A naposledy: bude-li mu gratulovat britská královna a zmíní-li jízlivě tu skladbu, perfektně oblečený šlechtic s šelmovskou jiskrou v oku by mohl odpovědět: "Ale Vaše Veličenstvo, vždyť i o vás jsem tehdy zpíval, že jste vlastně ,dost pěkná holka'." A hranice mezi genialitou hudebníka a bezprostředností kluka odvedle se zase rozostří. Není-li nakonec toto chaplinovsky vybalancované chvění mezi uměním a životem klíčem k písňovému dílu Paula McCartneyho?

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.