Budete mě pořád potřebovat/Až mi bude čtyřiašedesát? ptal se usměvavě ve skočné skladbě When I'm Sixty-four tehdy šestadvacetiletý mladý jinoch a plnovousem si dodával mužnosti.

Kdyby se nyní někdo u příležitosti sedmdesátých narozenin sira Jamese optal, zda to tedy klaplo, Paul by nejspíš s rozpačitým, stále chlapeckým úsměvem nekonfliktně odpověděl: "Nechcete ještě chlebíček?"

Statisíce jeho obdivovatelů po celém světě a napříč nejméně třemi generacemi by jistě skandovaly podobně jako při jeho posledním světovém turné: "Potřebujeme tě napořád!" I jindy sžíravý kritik by dodal, že Paul McCartney je rozhodně jednou z nejdůležitějších osobností hudby posledních padesáti let.

A naposledy: bude-li mu gratulovat britská královna a zmíní-li jízlivě tu skladbu, perfektně oblečený šlechtic s šelmovskou jiskrou v oku by mohl odpovědět: "Ale Vaše Veličenstvo, vždyť i o vás jsem tehdy zpíval, že jste vlastně ,dost pěkná holka'." A hranice mezi genialitou hudebníka a bezprostředností kluka odvedle se zase rozostří. Není-li nakonec toto chaplinovsky vybalancované chvění mezi uměním a životem klíčem k písňovému dílu Paula McCartneyho?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.