Jaký Lou Reed? Je snad řeč o tom chlapíkovi z Velvet Underground, kdysi podstatné kapely, jejíž někdejší frontman poslední roky podniká samé pochybné záležitosti? Před dnešním koncertem v pražském Divadle Archa se doporučuje malé osvěžení paměti.

Nejprve tu bylo katastrofální turné s headlinery festivalu Lollapalooza v roce 2009, kde Lou Reed představoval jakousi legendu mezi mladými a sdílel pódium s Beastie Boys, Animal Collective, kapelou Jane's Addiction nebo Snoop Doggem. Reed tu vypadal a také se choval úměrně ke svému věku, takže očividně zapomenuté texty musel například číst z nápovědních obrazovek - a to i v případě klasických hitů typu Sweet Jane.

Zkažený večer

"Bylo to příšerné," tvrdí hudební kritik Jeff Niesel, který vystoupení zažil v Clevelandu. "Reed zpíval úděsně a zdálo se, že hudba ani publikum jej v nejmenším nezajímají."

Písně se zdály nekonečné - například osmnáctiminutová Paranoia Key of E - a muzikanti je dál natahovali zbytečnými předehrami a dohrami plnými ruchů a kytarových vazeb. Po koncertě v Chicagu si většina návštěvníků ťukala na čelo a ptala se, proč jim chtěl Lou Reed mermomocí zkazit večer.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.