Během své jednadvacetileté historie se rudolstadtský Tanz und Folk Festival (TFF) zařadil k největším svého druhu v Evropě.

Jeho rozpočet i program je srovnatelný s anglickým festivalem WOMAD, u jehož zrodu stál Peter Gabriel, profesí rocker, srdcem průkopník world music. A i když Gabrielův počin získal v médiích takřka legendární statut, Rudolstadt má převahu v pestrosti.

Dvacet pódií

Zatímco WOMAD probíhá na pěti podiích, v Rudolstadtu se koncertuje na celkem dvaceti scénách, od obrovského hradního nádvoří až po komorní sál místního divadla, městská náměstíčka i kostel.

Kdo je za den stihne obejít, absolvuje skutečnou cestu kolem světa. Rytmy z Tichomoří se střídají s niternou albánskou polyfonií, autentické rituály amerických indiánů Navajo s obřady tibetských mnichů či s odvážným propojením čínské hudby a orchestrálního doprovodu Duryňských symfoniků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.