Nekomplikovanou taneční hudbou skončil v neděli před půlnocí jedenáctý ročník festivalu Colours of Ostrava. Finále připomínalo ples na štěrku. Obstarala ho americká R&B zpěvačka Janelle Monáe s velkou, spolehlivě se valící kapelou.

A ještě před ní energeticky nadupaný rakouský elektroswingový Parov Stelar Band se zpěvačkou Danielou Hrenek - s velkým potěšením zahraná hudba pro radost roztančeného publika. Byl v tom jasný vzkaz dramaturgie, že po čtyřech festivalových dnech už je na čase vypnout mozek a protáhnout si tělo.

Z ulice na světové festivaly

K tomu vybízelo už nedělní podvečerní vystoupení kapely Staff Benda Bilili z Konga, kterou založili handicapovaní hudebníci na vozíčcích a stali se posléze atrakcí světových pódií. Loni měli českou premiéru na mnohem menším pražském festivalu world music Respect, v neděli hráli na hlavním pódiu Colours pro několikanásobně větší publikum.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.