Sám sobě institucí i folklorem je ostravský písničkář Jaromír Nohavica. S léty se mění ve vlastní pomník, k němuž se chodí pietně klást květiny, a v jeho nových písních se vracejí staré motivy - to je ovšem přirozená podstata lidové, tedy i Nohavicovy hudby.

Například v písni Kupte si hřebeny z nové desky Tak mě tu máš zaznívá variace jeho raných Divokých koní, té rozvážné, na povrchu klidné skladby, která ale odspodu vře.

Početným publikem obklopen, přesto jako by tu po aféře před šesti lety s údajnou spoluprací s StB místo Nohavici stál kůl v plotě. Tehdy se stáhl do sebe a začal se vyhýbat médiím. Fakt, že natočil album Tak mě tu máš v ústraní Grandhotelu Prostějov na pokoji 309 to osamocení (na pokoji) uprostřed davu (hotelu) symbolicky podtrhuje.

Praha je mu daleko a Pánbů vysoko, jak v silném obrazu zpívá v písni U nás na severu. Album nahrál jen s polským akordeonistou Robertem Kuśmierskim a drobnou pomocí dvou dalších hudebníků - svého otce na housle a klavíristy Dalibora Cidlinského mladšího, známého už z předešlého Nohavicova alba Ikarus.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.