Když Glen Hansard dostal v roce 2008 spolu s Markétou Irglovou Oscara za nejlepší filmovou píseň Falling Slowly, pár novinářů utrousilo, že výnos filmu Once byl podle hollywoodských měřítek sotva průměrný.

Zato osm nejprestižnějších muzikálových trofejí Tony, které nedávno získala broadwayská inscenace vzniklá podle filmu Once, se už nedá zpochybnit ani účetně: Once si na sebe vydělává rychleji než kterýkoli muzikál za posledních deset let, tempem přes dvacet milionů korun týdně.

Dublinskému rockerovi, který ve třinácti odešel rovnou ze školy na ulici jako žebravý zpěvák, to hlavu nemotá. Kdyby bylo na něm, ani by muzikálovou úpravu nepovolil.

Oč jde dvaačtyřicetiletému Hansardovi především, vložil do svého prvního sólového alba Rhythm And Repose (Rytmus a oddech). I když ho v New Yorku zremasteroval už 17. února, s jeho vydáním, pořadím písní, konečným názvem a propagačními koncerty počkal až do léta.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.