Vystoupení anglické čtveřice Coldplay v rámci jejich rozsáhlé Mylo Xyloto Tour bylo v neděli vyvrcholením letošní letní série českých open-air koncertů. Přineslo především velkolepou podívanou, při níž nadšený, skoro vyprodaný stadion Slávie místy ani nedýchal. 

Coldplay jsou jedna z nejmladších stadiónových kapel naší doby. Frontmanu Chrisu Martinovi je teprve pětatřicet, což je v kategorii megaskupin pořád ještě mládí. Svou první desku vydali v době, kdy Metallica nebo Red Hot Chili Peppers už dávno plnili baseballové a fotbalové stadiony po celém světě.

Úsměv, prosím

Musí být jiní. Jejich pódiová podívaná se od zmíněných letos v Praze vystupujících souborů liší v lehkosti přístupu. Podobně jako u generačně blízkých Green Day má blíže k hravosti a nadhledu. Nebojí se usmívat, což staré party většinou nedovedly – rock sám sebe odjakživa bral s přehnanou vážností.

Koncert Coldplay staví ještě více na efektu a potřebě posluchače pobavit. Někdy se proto až zdá, že hudba u nich není na prvním místě. Jako kdyby kapela měla obavu, že kdyby šlo jen o její písničky, posluchači by se nudili. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.