Dirigent Zubin Mehta zůstane už asi natrvalo spojen s pojmem tři tenoři. Byl to on, kdo řídil první legendární koncertní show Pavarottiho, Dominga a Carrerase na počátku devadesátých let.

Na festival Dvořákova Praha však přijíždí s regulérním symfonickým programem v čele orchestru Staatskapelle z Drážďan. Půjde zřejmě o jeden z absolutních vrcholů programu.

Šestasedmdesátiletý umělec indického původu spojil svůj profesní život především s Izraelskou filharmonií, k jeho působištím však patří také Montreal, Los Angeles, New York, Florencie a nakonec Mnichov. "Nejsem Žid, ale k izraelskému lidu chovám velkou lásku a obdiv a cítím s ním velkou solidaritu, s lety stále rostoucí," nechal se dirigent slyšet už před lety.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.