Společnost EMI se dostala do sporu s písničkářem Jaromírem Nohavicou, jehož dva koncertní záznamy z let 1982 a 1984 minulý týden vydala v rámci nové ediční řady nazvané Archivy se otevírají.

Nohavica se od vydání desky distancoval a obě CD si vzápětí pověsil na svůj web, kde jsou ještě nyní zdarma ke stažení. "Nahrávky byly pořízeny v osmdesátých letech bez mého vědomí a souhlasu. Dnes po třiceti letech vycházejí také bez mého vědomí a souhlasu," vysvětlil písničkář.

Pochybný krok

EMI tento krok odsoudila. "Zarazila nás reakce Jarka Nohavici, když si záznamy ze svého 2CD z Archivů pověsil na web. Z čistě právního hlediska to považujeme za pochybný krok," napsal šéf české EMI Vladimír Kočandrle v prohlášení, které ve středu zaslal novinářům.

Vydavatelství tvrdí, že nahrávky získalo od jejich majitele na základě jasných smluv. "Jsou v nich přesně vymezené podmínky dalšího užití a totéž platí i o všech ostatních typech práv, nezbytných k vydání a šíření CD jinými způsoby."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.