Společnost EMI se dostala do sporu s písničkářem Jaromírem Nohavicou, jehož dva koncertní záznamy z let 1982 a 1984 minulý týden vydala v rámci nové ediční řady nazvané Archivy se otevírají.

Nohavica se od vydání desky distancoval a obě CD si vzápětí pověsil na svůj web, kde jsou ještě nyní zdarma ke stažení. "Nahrávky byly pořízeny v osmdesátých letech bez mého vědomí a souhlasu. Dnes po třiceti letech vycházejí také bez mého vědomí a souhlasu," vysvětlil písničkář.

Pochybný krok

EMI tento krok odsoudila. "Zarazila nás reakce Jarka Nohavici, když si záznamy ze svého 2CD z Archivů pověsil na web. Z čistě právního hlediska to považujeme za pochybný krok," napsal šéf české EMI Vladimír Kočandrle v prohlášení, které ve středu zaslal novinářům.

Vydavatelství tvrdí, že nahrávky získalo od jejich majitele na základě jasných smluv. "Jsou v nich přesně vymezené podmínky dalšího užití a totéž platí i o všech ostatních typech práv, nezbytných k vydání a šíření CD jinými způsoby."

...

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé. Děkujeme za vaši přízeň.
Obsah starší než měsíc je součástí archivu a do článků zdarma se nepočítá. Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.
Předplatit od 199 Kč / měsíc
Máte již předplatné?