Ve čtvrtek byli v luxusním londýnském hotelu Dorchester ohlášeni vítězové letošních cen Gramophone Awards, které ve světě klasické hudby znamenají zhruba totéž, co Oskaři ve filmovém průmyslu.

Letošní ročník znamená pro českou hudbu dvojí vítězství. V kategorii orchestrálních skladeb vyhrála nahrávka šesti symfonií Bohuslava Martinů, které s BBC Symphony Orchestra pořídil jeho dnes již bývalý dirigent Jiří Bělohlávek.

Speciální ocenění pak převzalo vydavatelství Supraphon za archivní nahrávku Smetanovy Mé vlasti, kterou v roce 1939 natočila Česká filharmonie s dirigentem Václavem Talichem.

Umělcem roku byl zvolen tenorista Joseph Calleja.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.