Letos třicetiletá americká violoncellistka má už za sebou imponující kariéru lemovanou vystoupeními s prvotřídními orchestry na obou stranách Atlantiku a nadšenými kritikami. A to v oboru, kde rozhodně nenajdeme příliš výrazných žen.

Pochází z hudební rodiny – otec Donald Weilerstein patří k vyhledávaným houslovým pedagogům na Juilliard School a matka Vivian Hornik Weilerstein je klavíristka. Společně s Alisou tvoří Weilerstein Trio, v jehož diskografii najdeme díla Leoše Janáčka i Antonína Dvořáka.

Cornflakové cello

Alisa Weilerstein a violoncello – to je osudové spojení. Rodinná historka vypráví, jak dvouapůlleté dítě nudící se doma s neštovicemi instinktivně sáhlo po nástroji vyrobeném z krabice od obilných lupínků a vztekalo se, že nehraje. Když jí byly čtyři, vymohla si cello opravdové a o půl roku později měla svůj první koncert.

Říká, že rodiče ji nikdy cvičit nenutili. "Trvali na tom, abych si osvojila správné návyky, ale naštěstí jsem sama hodně chtěla. Violoncello jsem měla jako hračku a zkoušela, co všechno dovede."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.