Ibrahim Maalouf se českému publiku představil už na letošním festivalu Colours of Ostrava. Nyní se vrací, aby 2. 10. v pražském Paláci Akropolis představil své poslední album Diagnostic.

Maalouf patří bezesporu k největším objevům současné jazzové scény. I když v jeho případě jsou všechny kategorie i hudební žánry příliš úzké.

S nebývalou lehkostí spojuje klasickou hudbu s elektronikou, rockem, trip hopem i world music. Arabská hudba se v jeho kompozicích potkává s melancholickou polohou severské jazzové avantgardy. 

Jeho styl odkazuje ke snovým experimentům norského trumpetisty Nilse Pettera Molvaera, nebo k podobně orientovanému nu-jazzovému eklektikovi Eriku Truffazovi, s nímž Maalouf v minulosti spolupracoval. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.