Po třiceti letech v showbyznysu se od nikoho nedají očekávat převratné věci. Zbývá jen opakování, vykrádání sama sebe, ale také obdiv veřejnosti, že se někdo v šíleném kolotoči hudebního průmyslu udržel tak dlouho.

To platí také o Pet Shop Boys, kteří v posledních letech vyzkoušeli sice řadu nových žánrů, ale jejich hudební jazyk zůstal stejně jasně definovaný. Pořád slyšíme stejný, dekadentně znuděný a často přes nespočet filtrů snímaný hlas Neila Tennanta, pomalu se plouhající nad nervním syntetickým doprovodem.

Jen máloco zní tak anglicky jako Pet Shop Boys - jsou něco jako Oscar Wilde populární hudby. A i když jejich nové album Elysium produkoval Andrew Dawson, muž stojící za úspěchem řady hiphopových hvězd včetně Kanyeho Westa, ze svých starobylých vlastností elektropopová legenda neustoupila.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.