Česká filharmonie hned na začátku nového období šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka skočila rovnýma nohama na mezinárodní scénu. Zahájila ambiciózní projekt souborného uvedení celku všech devíti Dvořákových symfonií a jeho rychlého natáčení pro label Decca.

Symfonie s detektivním příběhem

Soudě podle prvního plně dvořákovského koncertního programu, jak zazněl za přítomnosti kamer a mikrofonů ve středu, mohl by to ve výsledku být dostatečně reprezentativní komplet. Jiří Bělohlávek zúročil před publikem ve Dvořákově síni důkladnou přípravu a podrobnou zkouškovou práci a představil hned dvě ze symfonií. Zazněly se znaleckým nadhledem, ve zvukově a výrazově měkce pečlivé a uměřené, ani trochu nahodilé podobě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.