Míchačka, vrtačky, kotoučová pila. Skupina Faust, která patří k legendám německého krautrocku, možná připomíná partu řemeslníků, přesto je asi nejočekávanějším hostem letošního dvacátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Alternativa.

"Budou hlavně dělat hluk, ale slíbili, že nezapálí otevřený oheň a nezpůsobí žádné detonace," říká Jana Černá z pořádajícího Unijazzu ke koncertu Fausta, který se uskuteční v úterý 20. listopadu večer ve Studiu Hrdinů pražského Veletržního paláce.

Ačkoliv Faust vznikl už v roce 1970 v Hamburku, bude úterní vystoupení jeho českým debutem. V polovině minulého desetiletí sice už na jeden koncert do Prahy skupina přijela, ale nakonec nevystoupila. Podle Jany Černé proto, že neměla k dispozici seno, které během své performance chtěla vrhat po publiku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.