Kdyby album Michala Prokopa nazvané Sto roků na cestě byla korida, pak by se během pěti písní rozehřívala a teprve při té šesté by do ní vběhl býk.

V latinsky zrytmizované Kuplířce Lukrécii Michal Prokop coby autor hudby zamává červeným plátnem a kapela Framus Five k němu běží jako čerstvé, ještě nezraněné zvíře, kterému místo šlach v nohách vylehčeně pruží kytarové struny Luboše Andršta - tak muzikálně vyzývavé, až by je posluchač s gustem poplácal po hřbetě.

Dostat se písni na kobylku

Kuplířka Lukrécie se odvíjí jako gradující film v režii Michala Prokopa, Luboše Andršta a Jana Hrubého, kteří jsou srostlí i díky společnému, radostiplnému koncertnímu hraní v triu. Hrubého housle odpovídají Andrštově latině baculatým lidovým barokem a Prokopův hrubý suverénní hlas se houslím i kytaře probrousí až na kobylku, když zpívá o salse, tanci hříšných hadů, co se svlékají z kůže navzájem...

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.