Starou hudbu ještě stále jde hrát i na moderní nástroj. Dirigent Helmuth Rilling to dokázal středečním uvedením Händelova Mesiáše v abonentní sezóně Českého národního symfonického orchestru.

Napřesrok osmdesátiletý Rilling, v duchovní hudbě již dlouho skutečná legenda, je ovšem díky svému umění a zkušenostem, autoritě a renomé jedním z nemnoha na mezinárodní scéně, kdo si to skutečně mohou dovolit.

Ve Smetanově síni pod jeho zasvěceným vedením zněla jedinečná a slavná skladba barokního mistra s naprostou samozřejmostí a jistotou, jako důvěrně známá. A to přesto, že v této sféře nejsou u nás interpretační tradice příliš silné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.