Tu špatnou novinu jsme zde prvně zaslechli ze Svobodné Evropy: James Marshall "Jimi" Hendrix zemřel. A ta černá noc ze sedmnáctého na osmnáctého září 1970 předznamenala definitivní konec šedesátých let, tolik nadějných časů Vodnáře, obrala svět o jednoho z nejlepších hudebníků, který kdy žil.

Těžko říci, zda by se Jimi Hendrix, kytarový čaroděj, "král" Electriclandu, vůbec chtěl dožít sedmdesátky. Narodil se 27. listopadu 1942 v Seattlu, ve státě Washington. Jeho otec (černoch) sloužil v armádě v Oklahomě, matce Lucille bylo sotva sedmnáct. Oba byli profesionálními tanečníky. Babička z matčiny strany byla indiánka z kmene Čerokézů.

Otec často střídal zaměstnání, Jimi prošel postupně celou řadou škol v Seattlu a okolí. V osmnácti letech vzdělávací ústavy nadobro opustil, začal se plně věnovat hře na kytaru a zároveň narukoval. V knize Room Full Of Mirrors, Místnost plná zrcadel, Jimi říká, že "vstoupil do armády dobrovolně, aby se vyhnul opletačkám za to, že si ,vypůjčil' několik aut".

Po roce měl ale armády plné zuby, armádnímu psychiatrovi prý namluvil, že se zamiloval do jednoho vojáka, a lékař ho nakonec doporučil k propuštění pro "podezření na homosexuální úchylku".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.