Česko čeká zřejmě nejnabitější koncertní rok posledních dvou dekád. Pořadatelská společnost Live Nation v pondělí ráno oznámila, že 10. října se do Prahy vrátí také britský hudebník Peter Gabriel, aby v O2 aréně naživo připomenul své přelomové album So. Od jeho vydání letos uplynulo pětadvacet let.

Vstupenky na koncert budou v prodeji od 13. prosince v cenách mezi 1090 až 1990 Kč.

Gabriel album So letos připomínal severoamerickým turné, v posledních dnech pak začal oznamovat i data evropských koncertů. Hudebník se tak ocitl v podobné situaci jako Sting – také Peter Gabriel totiž v posledních letech vystupoval převážně se symfonickým orchestrem a teprve letos se vrátil ke své rockové sestavě.

Oba muzikanti mají společné i to, že dbají na odkaz Václava Havla. Společně s Bonem a Edgem z kapely U2 a Yoko Ono se složili na tvorbu gobelínu, který od neděle visí na pražském Letišti Václava Havla. Jde o zvětšeninu obrázku Petra Síse, která vloni v prosinci vyšla na titulní straně Hospodářských novin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.