Do Prahy se vrátila folková zpěvačka Joan Baez, aby tu osobně pokřtila vydání svých knižních vzpomínek. Ty v úterý pod názvem Můj hlas je dar vydalo nakladatelství Galén.

V případě Baez si Češi špíš než její vystoupení na festivalu v Newportu či vztah s Bobem Dylanem vybaví přátelství s Václavem Havlem, kterého zpěvačka poprvé přijela navštívit už v červnu 1988.

Své vystoupení na Bratislavské lyře, kde Havla pozvala do publika a nechala jej, aby jí nosil kytaru (a nemohl tudíž být zatčen ještě před koncertem), proměnila v otevřenou podporu Charty 77. Na pódium tehdy přivedla také zakázaného písničkáře Ivana Hoffmana a technici ji posléze na příkaz ředitele Slovkoncertu vypnuli mikrofony.

Přitom přátelství Joan Baez s Čechy odstartovalo již dřívější gesto: v roce 1978 zpěvačka během svého koncertu ve Wembley připomněla sovětskou okupaci Československa a zastala se československých politických vězňů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.