Věhlasné ruské Mariinské divadlo v Petrohradu v květnu otevře novou budovu pro balet a operu. Počet představení, které místní soubory odehrají, se v přespříští sezoně sice zvýší, ubude ale cest do zahraničí.

Agentuře Reuters to řekl umělecký a generální ředitel divadla Valerij Gergijev, jinak šéfdirigent Londýnského symfonického orchestru a hlavní hostující dirigent Metropolitní opery v New Yorku.

Gergijev se svým souborem získali mezinárodné renomé právě během intenzivních cest v době, kdy se hroutila divadla dotovaná ještě sovětskou vládou. Dnes ale Rusové do umění investují enormně a právě ze státního příspěvku byla postavená také nová budova Mariinského divadla, jejíž cena se pohybuje okolo 700 milionů dolarů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.