Přestože se kinematografie přehoupla do druhého století své existence, filmová hudba patří mezi kategorie, které filmoví vědci i teoretici spíše opomíjejí, anebo se jí věnují jen okrajově.

Výjimkou vyvracející pravidlo je téměř šestisetstránková publikace Dějiny filmové hudby, kterou s pečlivostí sobě vlastní vydalo nakladatelství Casablanca ve spolupráci s Nakladatelstvím AMU.

Důležitější než obraz

Autorem nejen v tuzemských zeměpisných šířkách unikátní publikace je profesor hudební vědy na univerzitě v Nottinghamu a skladatel Mervyn Cooke. Ten ve své práci na hudbu nenahlíží jako na doplněk filmu, ale vnímá ji jako jeho zcela nezaměnitelnou součást, stejně významnou jako obraz. A někdy dokonce významnější.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.