Muzikanti to v Mali měli těžké, už když islamisté na severu země vloni vyhlásili nezávislý stát Azavad a začali uplatňovat zákon šaría. Ten mimo jiné zakazuje veškerou hudební produkci, jestliže nevelebí islám. Od minulého pátku, kdy v zemi začala operovat francouzská vojska, se situace hudebníků ještě více zkomplikovala, referuje deník Guardian. Podle světově renomovaného hráče na loutnu ngoni Bassekou Kouyateho (v minulosti vystoupil i na českém festivalu Respect) většina hudebních klubů v Mali přestala fungovat, takže hudebníci jsou bez práce. Koncerty pro veřejnost byly kvůli bezpečnosti odloženy, svatby se téměř nekonají a hudebníci tudíž nemají, jak si vydělávat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.