Jako zamilovaný klouček blouzní o Robertu Schumannovi jeho nadšený interpret Jonathan Biss, který ve středu zahraje v Praze v Rudolfinu s Pražskou komorní filharmonií skladatelův Koncert pro klavír a orchestr a moll.

"Schumannovu hudbu už dávno jen nemiluji - cítím se jako její patron," vyznává se mladý americký klavírista na svých webových stránkách a dodává: "Schumann bývá vnímán jako okrajová postava. Ne jako vitální, nezastavitelná tvůrčí síla, nýbrž spíš jako šťastná náhoda v dějinách hudby."

A podobně se to má i se samotným Bissem. Ta trocha poezie v jeho případě spočívá v tom, jak si rozumí s dirigentem a hudebním ředitelem Pražské komorní filharmonie Jakubem Hrůšou. Společně už několikrát vystoupili ve Spojených státech i Velké Británii. "Jonathana považuji za jednoho z nejlepších mladých světových klavíristů," říká Hrůša.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.