Nejprve šokoval Evropu se svojí finskou rockovou kapelou Höyry-kone, která spojovala avantgardní hudbu s nástroji jako housle nebo cello a něčím evokovala skupiny King Crimson nebo Van der Graaf Generator. Dnes tentýž muž stane na pódiu pražského Rudolfina, aby za doprovodu Collegia 1704 zpíval Monteverdiho a Vivaldiho árie.

Topi Lehtipuu je totiž světově uznávaným tenorem a jeho repertoár sahá od Bacha ke Stravinskému. "Bylo by nudné, kdybych se měl věnovat pouze hudbě z jednoho období," řekl před koncertem HN. "Jako hudebníka mě navíc nabíjí to neustálé lavírování mezi žánry. Třeba když se člověk po jednoduché Mozartově kráse pustí do složité opery Petera Eötvöse."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.